Kwiaciarnia Warszawa 🛵 Darmowa dostawa 💨

Pielęgnacja kwiatów ciętych - Tulipany

Pielęgnacja kwiatów to nie tylko kwestia ich wody.
Ważne jest też ustawienie ich w odpowiednim miejscu i dbanie o ich potrzeby. Różne rodzaje kwiatów mają różne wymagania, dlatego ważne jest, aby poznać specyfikę każdego z nich, by móc dbać o nie w odpowiedni sposób.

Oto kilka wskazówek, jak dbać o cięte tulipany, aby cieszyć się ich pięknem przez długi czas:

  1. Końcówki: Ważne jest, aby tulipany były przycinane pod kątem, zanim zostaną umieszczone w wodzie. Ta proste technika pomaga zwiększyć powierzchnię, przez którą kwiat będzie pobierał wodę, a tym samym przedłuża jego żywotność.

  2. Czysta woda: Ważnym krokiem jest umieszczenie tulipanów w czystej, chłodnej wodzie z dodatkiem specjalnego nawozu do kwiatów ciętych. Ten nawóz zawiera składniki odżywcze, które pomagają kwiatom dłużej przetrwać po przycięciu.
    Upewnij się, że wazon z tulipanami jest czysty i nie zawiera martwych liści ani innych zanieczyszczeń!

  3. Optymalna temperatura: Ważne jest również, aby utrzymywać tulipany w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i kominków. Optymalna temperatura dla tulipanów to około 10-12 stopni Celsjusza.

  4. Uzupełnianie wody: Pamiętaj, aby codziennie sprawdzać poziom wody w wazonie i uzupełniać go, gdy jest to konieczne. Tulipany potrzebują dużo wody!

Nasze bukiety

101 róż

1.350,00 zl

Anthurium w doniczce

155,00 zl

Bukiet Białych i Czerwonych Róż

135,00 zl

Bukiet Białych Róż

135,00 zl

Bukiet Czerwonych Róż

135,00 zl

Bukiet Eustoma

165,00 zl

Bukiet Jowisz

238,00 zl

Bukiet Klasyczny wdzięk

228,00 zl
WRÓĆ NA GÓRĘ